Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

22.12.2011 16:26

Ciekawostki o mieście zakochanych-Paryżu !!!

Ciekawostki o Paryżu:

 

1.Paryżanie bardzo niechętnie reagują na mieszanie się nowoczesności z tradycyjną architekturą, dlatego też w centrum miasta praktycznie nie zobaczymy wieżowców. Wszystkie drapacze chmur zbudowane są z dala od centrum w nowoczesnej dzielnicy La Defense. Z niechęcią mieszkańców spotkały się także na początku swojego istnienia m.in. wieża Eiifla, piramida Luwru czy centrum Pompidou (złośliwie nazywane "Rafinerią w centrum Paryża").

 

2.Motyw Paryża pojawia się w setkach filmów m.in. "Zakochany Paryż", "Francuski pocałunek", "Kod da Vinci", "Paryż, Teksas", "Amelia", "Pachnidło", "13 Dzielnica", "Ratatuj", "Moulin Rouge!", "Vidocq".

 

3.Do 1930 roku wieża Eiffla była najwyższą konstrukcją na świecie.

 

4.54% dzieci rodzących się w Paryżu ma czarną skórę.

 

5.Umiejscowienie zbudowanego kilkanaście lat temu łuku Grande Arche zostało wybrane tak aby można było zobaczyć stamtąd Łuk Triumfalny i na odwrót.

 

6.Największa po II wojnie światowej operacja ewakuacji dzieł sztuki miała miejsce w 2003 roku, kiedy miastu zagrażała powódź.

 

7.Victor Hugo mawiał: „Wszystko, co istnieje w dowolnym miejscu na ziemi, istnieje też w Paryżu.”

 

8.Paryż doczekał się wielu różnych określeń. Przez miłośników kultury uznawany jest za stolicę kulturalną świata, albo za serce świata. Mieści się tu najważniejsze światowe muzeum Luwr, a także Centrum Pompidou. Warto również wspomnieć, że w Paryżu istnieje obecnie około 800 księgarni i znacznie większa liczba antykwariatów książkowych

 

9.

Plaża

Paryż posiada sztuczną plażę tropikalną nad Sekwaną., W każdym roku władze przywożą tu kilka tysięcy ton piasku, żeby stworzyć wrażenie letniego kurortu podobnego do tego na lazurowym Wybrzezu. Utrzymują tez w dobrej kondycji tropikalne rośliny, w tym śródziemnomorskie palmy.

 

10.

Miasto imprez

Niezwykłe w Paryżu jest to, ze stale odbywają się tam jakieś imprezy. Jedne z nich to plenerowe happeningi inne to festiwale, wystawy, tarki prezentacje artystyczne. Imprez odbywa się kilka w jednym miesiącu.

 

Czytaj więcej na blogu gwiazdygwiazdki.

Zobacz także

Komentarze (5)

 • smile.

  Oceniono 2 razy 2

  Warto wspomnieć, że przy brzegach Sekwany w nocy lub w wieczorem można spotkać mnóstwo francuzów.:)

 • star27

  Oceniono 1 raz 1

  Super! J' adore Paris! ( Kocham Paryż!)Uczę się francuskiego i moim marzeniem jest polecieć do Paryża i zobaczyć wieżę Eiffla.

 • renatka12

  Oceniono 1 raz 1

  fajne ciekawostki:) moja ciocia mieszkała przez jakiś czas w Paryżu :) ja nigdy tam nie byłam :)

 • plotkaragirl

  Oceniono 1 raz 1

  Podobni Paryż jest brzydki. Nigdy nie byłam. Fajna notka ;)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Blogi znajomych natalia21

 • Pożegnanie.

  Hej smile   Nadszedł dzień pożegnania.   Kotka już pewnie nie da s...

 • HELP ME :D

  kurde tak mi się nudzi ze to masakra xD Chciałabym was poprosić o jakiekolwiek t...